Trochu historie chovatelské stanice „ od Bílé břízy „

Tuto stanici si založil p. František Boleček a to v roce 1962. Strom „bříza“ byla skutečně důvodem pro název této stanice.
Začal tehdy chovat výmarské ohaře a ačkoliv měl pěkný chov, založený na feně „Bora Zahoran“, tak v tehdejší době nebyl o toto plemeno valný zájem.

Protože byl myslivec, tak se pak rozhodl pro krátkosrsté ohaře - vlastnil fenu Brixa z Přerovska a pak její dceru Ganku od Bílé břízy. Postupně se vystřídalo více plemen v této chov.st. jako byla fena gordonsetra Era, českého fouska Gera, z NDR dovezené feny Silyhemteriera Orri a Olivie. V neposlední řadě pak to byl chov českých terierů. A domov zde našel i welššpringršpaněl Pellyndrys Cello.
V roce 1977 jsem se do této myslivecké rodiny přiženil a postupně jsem měl svá plemena, jako byli jezevčíci - dlouhosrstí a drsnosrstí, pak welššpringšpanělové. To už jsem měl chov.st.“od Bílé břízy od roku 1994„ připsanou na svoje jméno.
Také jsem byl v té době aktivním myslivcem a pro lovecké využití jsem zvolil zlaté retrívry, první fenka Aria Ru-slan se u nás objevila v roce 1991 nečekaně a jelikož jsem měl 1 fenku zamluvenou u p.Hylmara, tak zhruba po půl roce jsem jel i pro druhou fenku-byla to Elka Golden Araukarity.
Obě feny měly pracovní zkoušky a taktéž obě se staly Českými šampionkami. Aria i Elka se pak postupně staly matkami několika vrhů. Vzhledem k tomu, že i manželka se věnovala chovu psů a to barzojů-ruských chrtů, tak jsem několik roků zlaté retrívry po smrti 14 leté Arie Ru-slan neměl a vrátil jsem se k nim zase až v roce 2005, kdy jsem si zakoupil fenu Anku Ey Ketty.
Jelikož mám rád zlaté retrívry ve skutečně zlaté barvě, tak i všechny moje chovné feny byly a jsou v této barvě.